• Ludowa zabawa zapustowa - ,,Tłusty Czwartek"

• 16 lutego obchodziliśmy w przedszkolu ,,Tłusty czwartek". W tym dniu dwie grupy starszaków ,,Sowy" i ,,Koty w butach" przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek z przedszkola wielką niespodziankę. Dzieci zostały zaproszone na występy podczas, których dzieci z najstarszych grup przedszkolnych recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i opowiadały o tradycji zapustów oraz tłustego czwartku.

,,Krakowiaczek"

,,Miała baba koguta"

• Zapusty

• Zapusty to staropolska nazwa karnawału. Spośród wielu tradycji zapustnych najbardziej znane są: tłusty czwartek i ostatki. W naszym przedszkolu pielęgnowane są tradycje ludowe, również te które już zanikają. W czwartek 16 lutego obchodziliśmy „Zapusty”. W nastrój przedszkolnych ostatków, wprowadziły nas wesołe piosenki. Dzieci mogły skosztować przyniesione smakołyki, które własnoręcznie zrobiły wraz z rodzicami w domu. Na zakończenie dzieci z ogromnym przejęciem oglądały inscenizację M.Kownackiej " Paczki i faworki babci Honorki" ktore wykonaly nauczycielki. Taka biesiada pozostanie na długo w naszej pamięci. Poznawanie i kultywowanie tradycji to ważny element wychowawczy.

• Nowa galeria Walentynki została dodana do albumu fotograficznego

Walentynki - czyli jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku! I to nie tylko dla zakochanych, bo walentynki to również idealna okazja, by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem!

• Dzień Pizzy

• Nowa galeria Dzień Pizzy została dodana do albumu fotograficznego

Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie. Uwielbiają ją zarówno dzieci, jak i dorośli, dlatego w naszym przedszkolu obchodziliśmy 9 lutego Międzynarodowy Dzień Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi oraz poznały składniki, które są niezbędne do jej przygotowania. Przedszkolaki stworzyły także kolorowe, smakowicie wyglądające placki, wykorzystując do tego różne techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały wszystkie apetyty. Najbardziej wyczekiwanym punktem tego dnia było zjedzenie przepysznej pizzy przygotowanej przez Panie Kucharki.

• 16 LUTY ,, TŁUSTY CZWARTEK"

• ,,POWIEDZIAŁ BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK A BARTKOWA UWIERZYŁA SMACZNYCH PĄCZKÓW NASMAŻYŁA"​​​​​​​​​​​​​

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW NA :

,,LUDOWĄ ZABAWĘ ZAPUSTOWĄ"

PODCZAS, KTÓREJ DZIECI WEZMA UDZIAŁ W WESOLEJ ZABAWIE PRZY DŹWIĘKACH MUZYKI BIESIADNEJ.

PO ZABAWIE ZAPRASZAMY NA WIELKĄ PĄCZKOWĄ UCZTĘ :)

PROSIMY ABY W TYM DNIU W MIARE PAŃSTWA MOŻLIWOŚCI DZIECI BYŁY UBRANE W STROJE Z ELEMENTAMI LUDOWYMI.

• Dzień Lego

• Nowa galeria Dzień Lego została dodana do albumu fotograficznego

28 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lego. Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię każdego malucha. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki poznały historię twórcy najsławniejszych klocków na świecie oraz dowiedziały się, że nazwa Lego pochodzi od słów LEg GOdt”, co oznacza „baw się dobrze”.