• Bal Jesieni - w oddziałach przy sp11.

• W piątek 27 października odbył się Bal Jesieni. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w kolorach jesieni, w koronach z kolorowych jesiennych liści, w jarzębinowych koralach. Wśród bawiących się była oczywiście niejedna Pani Jesień, były też zwierzęta leśne, które jeszcze nie zapadły w sen zimowy, grzybki, listki i wiele innych bardzo ciekawych postaci. W tym dniu nasze przedszkole wyglądało jak zaczarowany jesienny las. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

• Dzień Dyni.

• W piątek w grupie 3latków ,,Kubusiów Puchatków" dzieci obchodziły ,,Dzień Dyni".

Podczas tego wyjątkowego święta najmłodsze przedszkolaki poznały różne rodzaje dyni wykorzystując wszystkie zmysły. Poznawały smak i zapach tego warzywa, a także jego konsystencję. Wspólnie z Paniami Wychowawczyniami wykonały masę zwaną ,,dynioliną" i bawiły się nią stymulując zmysł dotyku. Podczas tego święta rodzice ubrali dzieci w piękne pomarańczowe stroje. Uśmiechom i radości wśród najmłodszych nie było końca.

• Światowy Dzień Poczty

• Nowa galeria Światowy Dzień Poczty została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 18 października obchodzony jest Światowy Dzień Poczty. Z tej okazji Biedronki oraz Pszczółki wybrały się do Urzędu Pocztowego mieszczącego się przy ulicy Szczecińskiej 71. Podczas tej wizyty dzieci mogły zobaczyć sortownie, zapoznać się z zasadami segregowania przesyłek oraz poczuć się jak pracownicy poczty stawiając samodzielnie pieczątki. Dowiedziały się również w jaki sposób nadaję się paczkę - dzieci ze wspólnych pieniążków zakupiły puzzle oraz grę, które wysłały do Oddziału Pediatrycznego w SPWZOZ w Stargardzie.

Dzieci wręczyły w ręce Pani Naczelnik książkę z własnoręcznie wykonanymi znaczkami.

• ,,Dzień Chłopka''

• Wszyscy chłopcy i Ci mali i Ci więksi obchodzili 30 września swoje święto ,,Dzień Chłopkaka" z tej okazji w naszym przedszkolu dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów wiele niespodzianek. Chłopcy otrzymali upominki, dyplomy i medale dla SUPER CHŁOPAKÓW. Dziewczynki wykonały również własnoręcznie piękne laurki :) Były konkursy, zabawy i tańce. Wszyscy świetnie się bawili a chłopcy mogli poczuć się niezwykle wyjątkowo.

• 29.09.2023 - ,,Dzień Piżamy".

• Nasze Przedszkole wzięło udział w "Ogólnopolskim Charytatywnym Dniu w Piżamach", mającym na celu wsparcie dzieci onkologicznie chorych.

Dzień Piżamy w szkole i przedszkolu, to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Dlaczego piżama? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Dla wielu podopiecznych dzieci Fundacji "Gdy liczy się czas", piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Chcieliśmy okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę sportowych ciuchów w piżamy. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi . Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie. Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich, ekologię.

W dniu 29.09.2023 wszystkie dzieci oraz wychowawcy przyszli do przedszkola w piżamach. Przedszkolaki zabrały ze sobą kocyki i ulubioną maskotkę. W ciągu dnia dzieci  relaksowały się podczas słuchania spokojnej muzyki, piły kakao z piankami i prezentowały swój strój podczas zabaw organizowanych w grupach.

W ramach solidarności z onkologicznie chorymi dziećmi zorganizowany został również ,,Bieg w piżamach” – naszym przedszkolakom bardzo ten pomysł się spodobał i wszyscy chętnie wzięli w nim udział, a wesołym okrzykom i radości nie było końca.

Dodatkowo dołączyliśmy do akcji - "Daj piątaka na dzieciaka" i w szatni naszego przedszkola umieszczona została skarbonka, do której chętne osoby mogły wrzucić "piątaka" na rzecz chorych na raka dzieci. Zebrane pieniądze trafią do Fundacji "Gdy liczy się czas". Serdecznie dziękujemy.

Dziś był naprawdę fantastyczny dzień... Dużo rozmawialiśmy i wiele się działo... Jesteśmy szczęśliwi, że nasza akcja cieszyła się takim powodzeniem. Serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie. To ogromne wsparcie również dla Fundacji " Gdy liczy się czas".

,,Dzień sportu - kostka ruchowa".

29 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień sportu pt. ,,Kostka ruchowa". Tego dnia w naszym przedszkolu obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia - Ruchowy Plan Lekcji. Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy.