• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

• Dzien Pluszowego Misia to jedno z ulubionych świąt wszystkich dzieci i nie tylko. Pluszowy miś to przyjaciel wszystkich dzieci, jest zawsze gotowy do zabawy ale również do przytulania kiedy pojawi się mały smuteczek. Z okazji święta Pluszowego Misia przedszkolaki przyniosły swoje ulubione maskotki misie do przedszkola aby spędzić z nimi cały dzień. Jedną z atrakcji obchodów tego święta był spektakl teatralny zorganizowany przez grono nauczycieli pt. ,,Urodziny Kubusia Puchatka". Dzieci nie tylko oglądały teatrzyk w wykonaniu swoich nauczycieli ale również aktywnie w nim uczestniczyły. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali jubilatowi ,,Sto lat" oraz zatańczyli urodzinowy taniec. W sali dzieci kontynuowały misiowe święto. Przedszkolaki śpiewały piosenki o misiach, uczestniczyły w misiowej gimnastyce oraz wykonywały prace plastyczne z misiami w roli głównej.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Dnia 10 listopada w Naszym Przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Był to wyraz szacunku złożony przez nasze przedszkolaki dla minionych pokoleń walczących o wolną Ojczyznę. Przygotowania do tak ważnego wydarzenia rozpoczęliśmy już kilkanaście dni wcześniej. Dzieci z pomocą nauczycieli przygotowały kotyliony i flagi. Wspólnie zgromadziliśmy się na sali grupy Motylki, która została specjalnie przystrojona z okazji święta. Odśpiewaliśmy Hymn Polski, wspólnie wyrecytowalismy "Katechizm Małego Patrioty" oraz każda grupa zaśpiewała piosenki patriotyczne. Polska to nasza Ojczyzna, kraj w którym żyjemy i jego historię trzeba dzieciom przekazywać od najmłodszych lat. A takie rocznice są ku temu najlepszą okazją.

• 11 Listopada - Święto Niepodległości.

• 10 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody DNIA NIEPODLEGŁOŚCI. Dzieci ubrane w biało - czerwone barwy śpiewały wspólnie hymn Polski. Każda grupa przedszkolna wykonywała kotyliony oraz prace plastyczne dedykowane Polsce.

HYMN POLSKI w wykonaniu Przedszkolaków.

• ,,Kolorowy bal jesieni"

• 31 października przedszkolaki uczęszczające do grup przedszkolnych w budynku głównym przedszkola uczestniczyły w ,,Kolorowym balu jesieni". Tego dnia dzieci przyszły ubrane w wyjątkowe kolorowe jesienne stroje. Bal rozpoczął się przedstawieniem teatralnym pt. ,,Spotkanie krasnala Hałabały z Jesienią", w którym jako aktorki wystapiły wychowawczynie grup przedszkolnych. Następnie odbył się przegląd piosenki i wierszy o tematyce jesiennej. Zaprezentowały się w nim wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci uczestniczyły w zabawach jesiennych i konkursach min. turlanie dynii, rozpoznawanie odgosów przyrody, smaków owoców i warzyw. Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki odwiedził gość: zajączek, z którym dzieci zatańczyły i zaśpiewały wspólnie piosenkę. Następnie wszystkie grupy przedszkolne udały się do swoich sal gdzie Panie wychowawczynie przygotowały jesienną dyskotekę. Był to wyjątkowo radosny dzień dla wszystkich uczestników balu.

,,Kolorowe listki" - grupa ,,Smerfiki"

,,Idzie lasem Pani Jesień" - grupa ,,Krasnale"